Budowa stacji 400(220)/110 kV
Wyszków

 

Aktualności

Budowa stacji - marzec 2021 r.

W okresie luty-marzec 2021 r., pomimo utrudnień związanych z warunkami pogodowymi, wykonano dachy na budynku kiosu zaworów oraz na budynku przepompowni ppoż. Na zewnątrz wykonywane były prace związane z uziemieniem całego obiektu, kanały kablowe oraz kanalizacje sanitarne. Wewnątrz budynku technologicznego trwały prace tynkarskie, osuszanie pomieszczeń i malowania ścian. Wykonywano też podwieszane sufity, podłogę technologiczną, uziemienia pomieszczeń oraz prace przygotowawcze pod wprowadzenie kabli i szaf.


Poniżej prezentujemy zdjęcia stacji z lotu ptaka:

 

Pogoda uniemożliwiła prowadzenie prac

Ze względu na panujące warunki atmosferyczne, tj. intensywne opady śniegu oraz temperatury dochodzące do kilkunastu stopni poniżej zera, w okresie 9-24 lutego br. Wykonawca przerwał prace zewnętrzne na stacji. W tym okresie, prowadzono jedynie prace wewnątrz budynku technologicznego.

 

Prace postępują

W styczniu 2021 r. osadzono większość wysokich konstrukcji oraz rozpoczęto montaż konstrukcji niskich pod aparaturę stacyjną. Osadzono też iglice odgromowe, zabezpieczające obiekt przed wyładowaniami atmosferycznymi w trakcie trwania burzy.


Wykonawca kontynuje prace ziemne związane z osadzaniem fundamentów pod konstrukcje niskie. Jednocześnie zadaszono budynek technologiczny, a wewnątrz trwają prace tynkarskie. Osadzono także zbiorniki na wodę ppoż. obok budynku ppoż. W budynkach ppoż. oraz kiosku zaworów trwają prace związane z zadaszaniem obiektów. Do placu budowy zostało wykonane przyłącze wody. Ponadto, wykonano również misę pod autotransformator oraz fundamenty pod agregat prądotwórczy i kiosk ppoż.

Poniżej prezentujemy zdjęcia, które obrazują aktualny wygąd stacji.

 

 

 

 

 

Rekord zapotrzebowania na moc

W poniedziałek 18 stycznia 2021 r. o godz. 10:45 odnotowano rekordowe, najwyższe w historii zapotrzebowanie KSE na moc - 27 380 MW. Poprzednie najwyższe zapotrzebowanie na moc odnotowano 10 grudnia 2020 roku. Wyniosło ono wówczas 26 817 MW.

 

Na tak wysokie zapotrzebowanie wpłynęła przede wszystkim niska temperatura powietrza, przekraczająca na niektórych obszarach kraju -20°C. Bardzo wysokie zapotrzebowanie utrzymywało się przez znaczną część dnia, przekraczając poziom 27 000 MW w niemal całym okresie szczytu porannego. Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.

Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu, aby ten wspaniały czas upływał w spokojnej, rodzinnej atmosferze. A nadchodzący Nowy Rok niech przyniesie wszelką pomyślność, zdrowie, radość i optymizm.

Budowa stacji - listopad 2020

W listopadzie kontynuowano dalsze prace budowlane związane z budową Stacji Elektroenergetycznej Wyszków. Prowadzono m.in. prace związane z budynkiem technologicznym, pompownią i kioskiem zaworów. Ponadto sukcesywnie budowane są fundamenty pod konstrukcje wsporcze i wysokie.

 

W kolejnych miesiącach będziemy Państwa informować o postępie w prowadzonych pracach.

Budowa stacji - październik 2020

W październiku kontynuowano prace budowlane związane z budową Stacji Elektroenergetycznej Wyszków. Prowadzono m.in. dalsze prace związane z wykonaniem fundamentów pod budynek i z budową misy transformatora.

 

W kolejnych miesiącach będziemy Państwa informować o dalszym postępie prac.

Wznowienie prac budowlanych

We wrześniu prowadzono prace budowlane związane z budową Stacji Elektroenergetycznej Wyszków. Prowadzono m.in. prace związane z wykonaniem fundamentów pod budynek i pod transformator.

 

W kolejnych miesiącach będziemy Państwa informować o dalszym postępie prac.

We wrześniu wznowienie prac

W związku z odwołaniem od decyzji na pozwolenie na budowę, w lipcu wszczęte zostało postępowanie o wydanie nowego pozwolenia. Zostało ono wydane w dniu 20 sierpnia.
W związku z powyższym w pierwszej połowie września planuje się wznowienie prac związanych z budową stacji.

O postępach w budowie stacji będziemy Państwa informować w kolejnych miesiącach.

Rozpoczęła się budowa stacji

W lipcu rozpoczęły się prace związane z budową stacji 400(220)/110 kV Wyszków.

 

W pierwszej kolejności prowadzone były prace polegające na budowie tymczasowego ogrodzenia.

 

Jednocześnie w połowie lipca prace budowlane zostały wstrzymane w związku z odwołaniem od decyzji na pozwolenie na budowę. Wszczęte zostało postępowanie o wydanie nowego pozwolenia na budowę. Nowe pozwolenie powinno zostać wydane na początku sierpnia.
W związku z powyższym w kolejnych tygodniach planuje się rozpoczęcie prac związanych m.in. z budową budynku.

O postępach w budowie stacji będziemy Państwa informować w kolejnych miesiącach.

Strona:


INWESTOR WYKONAWCA
Polskie Sieci Elektromagnetyczne Spółka Akcyjna